Wszystkie inne rodzaje odkurzaczy

Czy potrzebny Ci lepszy odkurzacz? Sprawdź!

Dzisiaj gdy wejdziemy do sklepu z odkurzaczami to możemy się naprawdę zaskoczyć. Producentów i rodzajów jest co nie miara… Odkurzacze pionowe, tradycyjne, wodne, bezworkowe, akumulatorowe. Jest tego wszystkiego cała masa. Nie dziwne że czasem aż ciężko się w tym wszystkim odnaleźć. Szczególnie jeśli nie kupowaliśmy odkurzacza od wielu lat. Jest na to sposób – właśnie ten artykuł. Przybliżymy Ci w nim nowinki ze świata odkurzaczy, co mamy nadzieję rozjaśni Ci sprawę. Po przeczytaniu tego artykułu przekonasz się czy tak na prawdę jest Ci potrzebny lepszy sprzęt do posprzątania swojego domu, samochodu czy też mieszkania.

Odkurzacze pionowe

Odkurzacz pionowyOdkurzacze pionowe charakteryzują się przede wszystkim niewielką wagą. Jest to duża zaleta szczególnie dla osób starszych jak i kobiet, które nie dużo ważą. Możemy go wnieść bardzo łatwo po schodach a operowanie nim jest naprawdę wygodne. Większość odkurzaczy pionowych posiada wbudowane akumulatory, dzięki czemu nie musimy wlec za sobą kabla i przepinać zasilania za każdym razem gdy przechodzimy do innego pomieszczenia. Ich główną wadą jest to, że musimy pamiętać o tym aby załadować go po każdym odkurzeniu. Akumulator nie musi być całkowicie rozładowany a ładowanie możemy zostawić na noc czy nawet kilka dni, ponieważ gdy bateria będzie pełna to nie będzie pobierać więcej mocy. Kolejną wadą są w większości niewielkie pojemniki na odpady. Do zalet możemy dorzucić również brak konieczności schylania się gdy uruchamiamy odkurzaczy czy też go wyłączamy.

Odkurzacze tradycyjne

Do odkurzaczy tradycyjnych zaliczają się wszystkie, które już zapewne znasz. Posiadają kółka i wąż. Jest to najpopularniejszy rodzaj, który był produkowany jako pierwszy. Dlaczego ciągle są w produkcji? Ponieważ posiadają również swoje zalety, których nie znajdziesz w innych rodzajach. Przede wszystkim na pewno posiadają większy pojemnik/worek na odpady i zazwyczaj większą moc. Są niestety nieco ciężkie w porównaniu na przykład do odkurzaczy pionowych. Głównie z racji tego że posiadają większą moc a co za tym idzie ich silniki są większe i ważą więcej. Jeśli chodzi o odkurzacze tradycyjne to jest ich naprawdę bardzo duża ilość rodzajów. Mogą być one jednocześnie workowe lub pojemnikowe, wodne, piorące itd.

Odkurzacze piorące

Odkurzacz piorącyWiele odkurzaczy tego rodzaju nadaje się również do normalnego odkurzania. Odkurzacz piorący powinno się wybrać w przypadku, gdy posiadasz w domu dużo dywanów czy mebli posiadających łatwo brudzącą się tapicerkę. Z użyciem modelu piorącego możesz bardzo szybko przywrócić go do stanu pierwotnego. Regularne dbanie o meble z tapicerki jest dużą oszczędnością ponieważ dłużej będą cieszyły oko i nie trzeba będzie ich wymieniać tak często. Jeśli chodzi o dywany to chyba bardzo dobrze wiemy, że nie jest wcale tak trudno o zabrudzenie ich. Z odkurzaczem piorącym to naprawdę żaden problem. Wystarczy nalać wody, detergentu, przejechać kilka razy i voila! gotowe! Duża ilość odkurzaczy piorących dostępnych w Polsce posiada spryskiwacz na końcówce dzięki czemu nie musimy używać szczotki. Wystarczy spryskać dywan wodą z detergentem bezpośrednio za pomocą odkurzacza, zostawić na chwilę i brud sam się rozpuści.

Inne rodzaje

W sklepach znajdziesz jeszcze dużo, dużo innych rodzajów. Warto jednak zastanowić się czy to nie chwilowy chwyt marketingowy i czy naprawdę potrzebujesz wydziwianych, nowocześnie wyglądających odkurzaczy, podczas gdy będzie on przez 90% czasu spędzał w miejscu, gdzie jest niewidoczny. Co innego na przykład z wyciskarkami, które stoją w kuchni cały czas.

Jeśli już decydujesz się na nowy model odkurzacza, który Twoim zdaniem będzie dla Ciebie bardzo przydatny to zwróć uwagę na kilka nowinek technicznych, które są NAPRAWDĘ przydatne

  • Informacja o konieczności wymiany worka – To bardzo przydatna funkcja z pomocą której nie musimy martwić się czy aby worek nam się nie zapełnił całkowicie
  • Silnik nie tracący mocy podczas gdy worek/pojemnik jest prawie pełny – Szczególnie przydatna funkcja, gdy odkurzacz jest na jednorazowe worki. Dużo odkurzaczy po prostu słabnie z racji na zbytnie nagrzewanie się i za mały przepływ powietrza gdy worek jest już prawie pełny
  • Wyświetlacz LCD – Ten mały gadżet może informować nas na przykład o poziomie zapełnienia worka czy też posiadać panel dotykowy z użyciem którego możemy regulować mocą silnika w zależności od naszych wymagań i aktualnych potrzeb
  • Kontrola odkurzacza w rączce – Jeśli już wydajesz krocie na odkurzacz to niech chociaż posiada sterowanie włączania/wyłączania w rączce tak aby nie trzeba było się schylać za każdym razem.
  • Łatwo opróżniający się pojemnik na kurz – Kto chce ręcznie wydłubywać śmieci z pojemnika na odkurzacz? Chyba nikt. Właśnie dlatego dużo odkurzaczy teraz posiada funkcję bardzo prostego opróżniania pojemnika na śmieci.
  • Przewód odpowiedniej długości – Naszym zdaniem lepiej jest wybrać odkurzacz akumulatorowy ponieważ jest o wiele bardziej praktyczny, jeśli jednak zdecydowanie chcesz odkurzacz na kabel to zwróć uwagę czy jest on wystarczająco długi, tak aby nie trzeba było co chwilę przepinać się do innego gniazdka.

Wszystkie inne rodzaje odkurzaczy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *