Materace w Polsce – jaki wybrać

Jeśli kiedykolwiek kupowałeś materac do domu bądź miałeś taki zamiar to pewnie zrobiło Ci się słabo na wiadomość ile jest modeli, rodzajów, producentów itd. Jak od tego nie oszaleć i wybrać materac na którym dobrze się wyśpisz? Tego dowiesz się właśnie w tym artykule.

Nie sposób jest wybrać materac za 200-300 złotych i tego żałować. Sztuką jest wybrać dobrze raz na 4-5 lat i wysypiać się wspaniale każdej nocy! Jak w przypadku każdego mebla czy urządzenia kupionego do domu, rynek materacy również jest pełen pułapek i promocji, które mogą okazać się złym wyborem.

Tani materac? NIE!

Jest to przykra wiadomość dla osób, które chcą jednocześnie dobrze się wysypiać a nie mają zbyt dużego budżetu. Niestety ale materac dla 2 osób za 200-300 złotych to naprawdę zły pomysł. Najtańszy model jaki możesz kupić jeśli chodzi o materac dla par mieści się w przedziale cenowym od 800 złotych w górę. Pamiętaj o tym że w łóżku spędzamy aż 1/3 naszego życia więc poświęć kilka godzin na wybór. Do tego materac wymienia się raz na 5-8 lat więc matematyka jest prosta. Jeśli wybierzesz źle to za 1-2 lata znów będziesz musiał kupować nowy.

15 lat gwarancji – kolejna pułapka

Jeśli widzisz że jakiś model na rynku posiada magiczne 15 lat gwarancji to zastanów się dobrze – jeśli średnia żywotność materace wynosi 5-8 lat to jakim cudem producentowi opłaca dać się aż 15 lat ochrony i możliwości wymiany w przypadku uszkodzenia? To proste, nie opłaca się! Sprawdź dokładnie warunki gwarancji a przekonasz się dokładnie o co chodzi. Mianowicie w większości przypadków po prostu materac musi zapaść się o 20% zanim będziemy mogli go reklamować. Jednak klient nie jest w stanie dopuścić do aż takiego zapadnięcia bo już przy 10 procentach nie jest w stanie na nim spać (tak bardzo jest niewygodny). Właśnie dlatego zastanów się dobrze zanim wybierzesz przekonany że gwarancja chroni Cię tak długo.

Za miękki albo za twardy

Warto zdać się na opinię pracownika sklepu z materacami, jednak nie zapomnij sprawdzić czy jest on naprawdę dla Ciebie wygodny, zależne jest to od wagi i Twoich własnych preferencji. Nie zapominaj, że Ty będziesz na nim spać a nie ten pracownik więc to Tobie musi być koniec końców na nim wygodnie.

Mamy nadzieję, że ten krótki artykuł z kilkoma poradami pomoże Ci dobrać odpowiedni materac dla siebie. Nie zapominaj że jest to bardzo ważne i zły materac może Ci naprawdę zaszkodzić. Nie tylko odbije się to na Twoim zdrowiu ale również na samopoczuciu. Więc teraz już rozumiesz, dlaczego warto poświęcić na to nieco więcej czasu…?

źródło:

Choosing The Best Mattress – Which?

Jaki materac wybrać – materaceranking.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *