Wyciskarki do soków – jaką wybrać i nie przepłacić

Zarówno w sieci jak i w sklepach internetowych możemy znaleźć naprawdę wiele modeli wyciskarek. Wiele firm obecnych na polskim rynku są mało znane w świecie innego sprzętu typu lodówki, mikrofalówki itd. Zajmują się tylko i wyłącznie wyciskarkami. Właśnie te firmy chciałbym dzisiaj głównie przedstawić w tym artykule. Dlaczego? Ponieważ większość z nich jest właśnie bardzo dobrej jakości, firmy te skupiają się tylko i wyłącznie na produkcji wyciskarek a im firma ma mniej produktów z różnych branż tym jest lepsza.

Technologia wyciskania soków naprawdę ewoluowała na przestrzeni ostatnich lat. Możemy teraz znaleźć systemy wolnego wyciskania soku, które odpowiadają za jego jakość. Sita, wałki ślimaki to wszystko jest ważne przy wyborze wyciskarki. Nie bez powodu właśnie jest ich tyle na rynku.

Najpopularniejsze firmy

Angel

Firma ta jest naprawdę najlepsza w swoim fachu. Najtańsze modele wcale nie są takie tanie ponieważ kosztują w granicy 2-3 tysięcy złotych. Firmę to wybierają zazwyczaj lokale gastronomiczne, jednak jeśli szukasz naprawdę bardzo dobrej wyciskarki i nie liczysz się z wydatkami to koniecznie sprawdź tą firmę – nie pożałujesz. Wygląd zewnętrzny co prawda nie jest imponujący, jednak jak to mówią – liczy się wnętrze.

Hurom

Wyciskarka huromPierwszą firmą, którą chcielibyśmy przedstawić jest firma Hurom. Prezentuje ona w swojej ofercie naprawdę wiele wyciskarek, które przeznaczone są zarówno do domowego użytku jak i do korzystania w różnego rodzaju restauracjach, pubach itd. Firma ta posiada naprawdę wiele lat doświadczenia. W Polsce aktualnie najbardziej popularnymi modelami są Hurom One Stop i Hurom H100. Pierwsza z nich została stworzona biorąc pod uwagę jak najprostsze wykorzystanie. Włóż, uruchom – sok gotowy. W tym kierunku zmierzają właśnie wyciskarki. Aby były jak najprostsze w myciu i korzystaniu.

Wyciskarki hurom, prócz dobrej technologii wyciskania posiadają także niesamowity wygląd. W twojej kuchni stanie się także ozdobą a nie tylko urządzeniem. Materiał zewnętrzny zazwyczaj wykonany jest z wysokiej jakości podzespołów, ponieważ według tej firmy wyciskarka ma nie tylko służyć przez lata ale również wyglądać dobrze. Ponadczasowy wygląd jest właśnie tego efektem.

Kuvings

To kolejna firma, którą możemy z czystym sercem polecić. Tak samo jak Hurom, nie zajmuje się produkcją innych urządzeń, skupiając się tylko i wyłącznie aby ich wyciskarki były jak najlepszej jakości. Określiłbym tą firmę jako nieco bardziej budżetową w porównaniu do Hurom, ponieważ dobre modele można już kupić za kilkaset złotych, podczas gdy pierwsza firma raczej nie wypuszcza modeli kosztujących poniżej tysiąca.

Dlaczego warto kupić wyciskarkę wolnoobrotową zamiast zwykłej?

Wolnoobrotowa technologia wyciskania jest lepsza ponieważ sok nie traci swoich wartości odżywczych oraz ma lepszy smak. Gdy sok wyciskany jest na przykład w sokowirówce to szybka praca silnika powoduje nagrzewanie soku co prowadzi do utraty witamin, minerałów i innych kluczowych związków zawartych w sokach. Jest to bardzo ważne aby zwrócić na to uwagę przy wyborze wyciskarki. Chcemy przecież jak najzdrowszy sok.

Co z modelami, które można kupić w supermarketach?

Supermarket

Jeśli widzisz wyciskarkę za kilkaset złotych w biedronce, carrefour czy innych sieciówkach to unikaj ich z daleka! Modele te nie dość że nie są przystosowane do najlepszych technologii to jeszcze ich żywotność jest bardzo krótka! Co prawda za model lepszej jakości musisz zapłacić ponad tysiąc złotych ale masz na niego 5-8 lat gwarancji. Ile gwarancji otrzymasz za wyciskarkę firmy o której nawet nie słyszałeś? No właśnie. Zastanów się zatem dobrze przed wyborem. Szkoda było by żałować kupna i stracić kilkaset złotych tak po prostu.

źródło:

Best Juicers in UK

https://www.fakt.pl/pieniadze/zakupy/koszyk-cen-w-ktorym-supermarkecie-jest-najtaniej-auchan-carrefour/knb1drx

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *